Estetik

estetik-mugla

Estetik Cerrahi dünyada ve ülkemizde insanlar tarafından en çok talep gören tıp dallarından biri… Estetik cerrahi alanına giren birçok operasyon çeşidi bulunuyor:

Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon hem erkeklerin hem de kadınların vücutlarında istemedikleri tüy ve kıllardan kurtulmalarının en iyi yollarından biri. Bu tedavi yöntemi ile beraber pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Karın Germe
Karın bölgesinde oluşan sarkmalar için uygulanan bir estetik cerrahi operasyonu. Özellikle karından yağ alınması sonucu veya ani kilo kayıplarında meydana gelen sarkmalar için oldukça iyi bir tedavi yöntemidir.

Kulak Estetiği
Kulağın aşırı büyük olması veya aşırı küçük olmasından dolayı gerçekleştirilen estetik operasyonu… Aynı zamanda kulak bölgesinde kazalar sonucunda meydana gelen doku bozuklukları da bu estetik operasyonuyla giderilebilir.

Meme Küçültme ve Büyütme
Meme küçültme ve büyütme operasyonları çeşitli nedenlerden dolayı memelerinin küçüklüğünden veya büyüklüğünden şikayetçi olan kadınlara yapılan bir operasyondur. Aynı zamanda erkeklere de meme küçültme operasyonları yapılmaktadır.

Kalça Büyütme ve Küçültme
Kalçaları aşırı büyük olan veya küçük olan kimselere yapılan estetik bir müdahaledir. Bu tarz problemler kişilerin sosyal hayatına da etki ettiğinden dolayı, bu operasyonlar tercih edilebilir.

Alın ve Yüz Gerdirme
Alın ve yüz gerdirme operasyonları genellikle alın bölgesinde ve yüz bölgesinde bulunan sarkmalar ve kırışıklıkları gidermek için yapılan operasyonlardır. Genellikle orta yaşı geçen kimselere yapıldığı gibi hep genç  gözükmek isteyen kimseler de bu operasyonu tercih edebilirler.

Kaş Kaldırma
Kaş kaldırma operasyonu çok daha estetik gözükmek isteyen kişiler için yapılan bir operasyondur. Bu operasyon ile gözler daha belirgin hale getirilir ve kişi güzel bir dış görünümün sahibi olur.

Rinoplasti
Burun estetiğine verilen isimdir. Açık ameliyat ile yapılan rinoplastiler burunlarında ağır darbeler olan kimselere yapılır. Kapalı ameliyat ile yapılan rinoplastiler ise daha çok estetik bir görünüm kazanmak isteyenlere yapılan bir operasyondur.

Liposuction
Bu operasyonda kişilerin şikayetçi olduğu bölgelerden yağ alınır. Genellikle kol, bacak, kalça ve göbek bölgeleri tercih edilir.