Sakal ve Bıyık Ekimi

barba-mugla

Sakal ve bıyık ekimi aynı saç ekimi gibi bir operasyon çeşididir. Saç ve bıyık ekimi genellikle kısa zamanda sonuçlanan bir saç ekimi çeşididir. Bu yüzden hastaların problemleri genellikle 1 ya da 2 seansta sonuçlandırılır. Bu da ekim işleminin 1 veya 2 gün olacağını gösterir. Saç ekiminde genellikle FUE yöntemi kullanılır. FUE yöntemi sayesinde birçok ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak bu yöntemin en büyük avantajı herhangi bir iz bırakmadan ve ameliyatsız bir şekilde operasyonların yapılması… Bu yüzden bu operasyonu olacak kişiler akıllarında soru işareti olmadan rahatlıkla sakal veya bıyık sahibi olabiliyorlar.

Sakal dökülmesinin çeşitli sebepleri bulunabiliyor. Yanmadan dolayı, stresten dolayı, demir ve mineral eksiklikleri, vitamin eksiklikleri, sakal kıran, hastalıklar ve bazı bakteriler sakalın dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden sakalın bulunduğu alanlarda da hiç estetik gözükmeyen boşluklar meydana gelebilirler. Bu tarz dökülmeler ilaç tedavisini ile engellenememişse ve sonuç olarak önemli bir sakal kaybına uğranmışsa buna tek çare FUE yöntemiyle ekimdir. FUE yöntemi ile yapılan sakal ve bıyık ekimlerinde vücudun herhangi bir yerinden veya yine sakallardan alınan kök hücreler, sakalın dökülen yerlerine ekilir ve buralarda yine sakal çıkması sağlanır. 6 ay sonra sakallar yine eski performansında çıkarlar. Sakal tarzının nasıl olacağı konusunda ekibe danışılmalıdır ve sakal ekimi öncesinde sakalın nasıl ekileceği konusunda ekiple  fikir paylaşımı yapılması gerekir.

Sakal ekimi operasyonları genellikle başarıyla sonuçlanan operasyonlardır. Sakal ekimi yapıldıktan sonra hiçbir ağrı veya sızı duyulmaz. Operasyon esnasında da lokal anestezi yapılacağı için ekim yapılan bölge ile kök hücrelerin alındığı bölgelerde herhangi bir ağrı veya sızı duyulmaz. Bu da operasyonun artılarından biri… Diğer ekim operasyonlarından çok daha hızlı netice bulan bu operasyonlar genellikle bir seansta neticelenirler.